מועדון חברתי

מועדון חברתי לבוגרים עם צרכים מיוחדים

מזה ארבעה עשורים שהמועדון החברתי של עמותת ניצן חיפה מהווה בית שני למאות בוגרים עם צרכים מיוחדים שמוגדרים כבעלי מוגבלות שכלתית-התפתחותית או הנמכה קוגניטיבית, מצויים על הרצף האוטיסטי, בעלי קשיי תפקוד או קשיים חברתיים. זהו המועדון הגדול מסוגו בצפון, ומיועד לבגירים בגילאי 21-75 המעוניינים בהעשרת עולמם, זקוקים לתמיכה והכוונה ברכישת מיומנויות חברתיות וכישורי חיים.

 חברי המועדון נהנים מחופשה שנתית בארץ או בחו"ל, מעלים הפקת תיאטרון גדולה מדי שנה שהם שותפים לכתיבתה, משתתפים בפעילויות ספורטיביות ובהן קבוצת כדורגל עטורת פרסים "ניצן חיפה יונייטד", לוקחים חלק בחוגי פנאי ואקטואליה, סדנאות בריאות והתנהלות כלכלית, דיסקו בכל מוצ"ש, הוצאה לאור של "עיתוניצן", הקרנות סרטים, בילויים בבתי קפה, ביקורים בתיאטרון הצפון ועוד שלל חוויות.

המועדון פועל 7 ימים בשבוע ומשרת כ-200 חברים. את פעילות המועדון מלווה עובדת סוציאלית ומדריכים חברתיים.

המועדון מנוהל על ידי מר ניר סננס.

img-fluid
דוא״ל

moadonitzan@gmail.com

טלפון

04-8314006

כתובת המועדון

התשבי 68, חיפה

מדריך השירותים

במועדון החברתי של ניצן חיפה

img-fluid

קבוצת הכדורגל ניצן חיפה יונייטד

קבוצת הכדורגל מורכבת משחקנים ושחקניות ומתאמנת מדי שבוע במגרש בקריית ים או בקריית חיים. הקבוצה משתתפת בטורנירים של ארגון ספיישל אולימפיקס ואף ייצגה את ישראל בטורניר בינלאומי שהתקיים במלטה. השחקנים מקבלים מדים, משתתפים בפעילויות חברתיות שונות וערבי גיבוש. הורים ומשפחות מוזמנים להגיע ולעודד את הקבוצה בטורנירים. כמו כן, אנו מודים לבעלי עסקים מקומיים וחברות שמעוניינים לתרום לפעילות הקבוצה. מוזמנים ליצור קשר לגבי שיתופי פעולה.

img-fluid

חוגי המועדון

חוגי המועדון רבים ומגוונים, ומשתנים מעת לעת. רובם ככולם מציעים ערך מוסף ככלי טיפולי ושיקומי, שמקדם רכישת מיומנויות חיים והשתלבות בחברה, לדוגמה: חוג בישול ואפייה, חוג אופניים, חוג אמנות, חוג גינון, חוג דרמה, חוג עיתונות.

img-fluid

טיולים ואירועים בארץ

כמה פעמים בחודש יוצאים חברי המועדון לטיולים מאורגנים בארץ. טיולים אלה מגוונים ובעלי רמות אתגר משתנות: טיולי טבע, ימי ספורט, ביקורים במוזיאונים ובמוסדות תרבות, טיולים עירוניים וביקור באתרים היסטוריים. בנוסף, מעת לעת מתקיימים גם אירועי תרבות כמו ביקורים בהצגות, או בילוי בבתי קפה ובקולנוע.

img-fluid

נופש שנתי

מדי שנה מפעיל המועדון נופש שנתי, שמתקיים לסירוגין בארץ ובחו״ל. הנופש בן שבוע, כולל לינה וארוחות, סידורי אבטחה ושלל פעילויות מהנות. עבור רבים מחברי המועדון זוהי ההזדמנות היחידה לטוס לחו״ל ועל כן ההתרגשות רבה. את הנופש מלווה צוות המועדון ועובדת סוציאלית.

img-fluid

סדנאות ושיתופי פעולה

אל המועדון מגיעים מרצים אורחים שמעבירים סדנאות מיוחדות והרצאות במגוון תחומים: בריאות, פילוסופיה, צילום ועוד. זוהי הזדמנות עבור החברים להכיר ולהתנסות בתחום חדש, וכך להרחיב את אופקיהם. בנוסף, מעת לעת מקיים המועדון שיתופי פעולה עם בתי ספר ומוסדות אקדמיים באזור חיפה והקריות לפעילויות חברתיות מהנות על טהרת הכרת וקבלת השונה.

img-fluid

דיסקו מוצ״ש

דיסקו מוצ״ש במועדון הוא מסורת מנצחת שהחלה בראשית שנות התשעים ועדיין זוכה להתלהבות רבה. כמעט בכל מוצאי שבת, מתכנסים החברים למסיבת ריקודים כאשר אחד או שניים מהם זוכים לנצח על האירוע ולבחור את המוזיקה עבור חבריהם.

img-fluid

שאלות נפוצות

המועדון החברתי של ניצן חיפה פועל בקיבולת מלאה, לכן ישנה רשימת המתנה להצטרפות אליו. חברים חדשים מתקבלים על בסיס מקום פנוי, ועל סמך התאמתם למסגרת זו לאחר שיחות והתייעצות עם רכז המועדון והעובדת הסוציאלית. בשל העומס הרב, לא תמיד נוכל לקבל חברים חדשים.

כל הפעילויות מתקיימות במחירים מסובסדים על ידי העמותה, ועלות זו משתנה בהתאם למספר הפעילויות והחוגים אליהם רוצה להצטרף החבר או החברה. כמו כן, טיולים, כניסה לאירועים מיוחדים כמו הצגות והשתתפות בנופש השנתי כרוכים בעלות נוספת.

אנו שמחים לכל שיתוף פעולה, ובייחוד מצד מתנדבים המעוניינים להעביר חוג קבוע, הרצאה חד-פעמית, או להזמין את חברי המועדון לסיור במוסד מעניין אותו הם מייצגים (למשל, מוזיאון או אתר היסטורי). כמו כן, ניתן לתרום ציוד למען רווחת חברי המועדון: ריהוט, מחשבים, ציוד אמנות, מצלמות, ציוד ספורט ועוד. אנו פתוחים לכל הצעה ורעיון!

גלריה

המועדון החברתי של ניצן חיפה

פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה
פעילויות המועדון החברתי של ניצן חיפה

צרו קשר

נשמח לעמוד לשירותכם