מרכז אבחונים וטיפולים

מרכז אבחונים וטיפולים לילדי הגן ובית הספר

המרכז הטיפולי של עמותת ניצן חיפה הוקם בשנת 1999 כדי להעניק טיפול מיטבי ומלא לילדים בעלי עיכוב התפתחותי, קושי רגשי או תפקודי, קשיי קשב וריכוז ולקויות למידה. זהו מרכז מומחים רב-תחומי המעניק שירותי טיפול ואבחון לילדים ובני נוער החל מגיל שנתיים וחצי ועד גילאי בית הספר התיכון.

המרכז פועל בראייה הוליסטית, תוך ליווי צמוד ומקצועי, ובשילוב כל הגורמים בחייהם של הילדים: הורים ומשפחה, אנשי חינוך, וכן גורמי טיפול נוספים.

המרכז מספק שירותי אבחון דידקטיים ופסיכו-דידקטיים לילדים, נוער ומבוגרים, טיפולים פרטניים, טיפולים קבוצתיים, קבוצות הכנה לכיתה א׳ והדרכת הורים.

מרכז האבחון והטיפול מנוהל על ידי הגב׳ סוזנה גולדמן.

img-fluid
דוא״ל

nitzan03@actcom.co.il

טלפון

04-8722145

כתובת המרכז

אהרון צייטלין 7, קרית חיים, חיפה

מדריך השירותים

במרכז האבחונים והטיפולים

img-fluid

אבחון לקויות למידה

בעמותת ניצן חיפה ניתן לבצע אבחון ללקויות למידה החל מגיל 6, גיל הכניסה לבית הספר. לאחר קבלת תוצאות האבחון, אנו מציעים שלל טיפולים תומכים המעניקים מעטפת שלמה לתלמיד או לתלמידה וכן למשפחות.

img-fluid

אבחון הפרעת קשב וריכוז

בדיקת BRC ממוחשבת תומכת בממצאי האבחון הקליני ומעניקה תמונת מצב מקיפה יותר של השפעת הפרעת הקשב והריכוז, ואיך כדאי לתמוך בילד או בילדה.

img-fluid

טיפול רגשי

טיפול הרגשי נותן מענה לקשיי תפקוד והתנהגות, וכן קשיים חברתיים העולים במסגרות השונות בהן פועל הילד במהלך היום. הטיפול מוצע באופן פרטני וקבוצתי בהתאם לצרכי הילד או הילדה.

img-fluid

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק מקדם את ההשתתפות, העצמאות ואיכות החיים של הילד או הילדה בתחומים שונים. ריפוי בעיסוק ניתן באופן פרטני או קבוצתי בהתאם לצרכי הילד או הילדה.

img-fluid

קבוצת הכנה לכיתה א׳

הקבוצה נפתחת מדי חודש מרץ ומיועדת לילדים בגילאי 5-6 שמתעתדים לעלות לכיתה א׳ בשנת הלימודים הקרובה. מספר המקומות מוגבל ועל כן מומלץ לשריין מקום מראש בחודשים ינואר-פברואר.

מבחר תוכניות גפ״ן לכיתות א-ח

מאושרות על ידי משרד החינוך

עמותת ניצן חיפה מאושרת על ידי משרד החינוך להעברת מבחר תוכניות גפ״ן בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים. למפרט המלא ולהזמנת ניצן חיפה אל בית הספר שלכם, אנא צרו קשר.

הוראה מותאמת פרטנית ומיומנויות למידה לכיתות ב-ח

הקניית אסטרטגיות ומיומנויות למידה, שיפור היכולת השפתית בלימודים ובתקשורת החברתית, הרחבת אוצר מילים, ושיפור הלמידה העצמאית, על ידי מורים ומורות בעלי.ות ידע, הכשרה וניסיון בתחום הוראה מותאמת.

הוראה מותאמת ומיומנויות למידה בקבוצה לכיתות ב-ח

הקניית אסטרטגיות ומיומנויות למידה, שיפור היכולת השפתית בלימודים ובתקשורת החברתית, הרחבת אוצר מילים, ושיפור הלמידה העצמאית, על ידי מורים ומורות בעלי.ות ידע, הכשרה וניסיון בתחום הוראה מותאמת.

טיפול רגשי פרטני לכיתות א-ו

מטרת התכנית היא יצירת מעטפת רגשית המקדמת רווחת חיים והשתתפות במרחב הבית ספרי. זהו טיפול פרטני עם מטפלת רגשית באמצעות הבעה ויצירה או באמצעות בעלי חיים, משולב בהדרכת הורים.

אוריינות לשונית, אסטרטגיות ומיומנויות למידה לכיתות ב-ח

מטרת התכנית הקניית אסטרטגיות ומיומנויות למידה, הוראה מותאמת, פיתוח התמצאות בטקסטים, הרחבת אוצר מילים, ושיפור הלמידה העצמאית, על ידי מורים ומורות בעלי.ות ידע, הכשרה וניסיון בתחום הוראה מותאמת.

פיתוח מיומנויות להקניית כישורים חברתיים לכיתות א-ו

קידום השתלבות חברתית בבית הספר, למידת מיומנויות חברתיות, שיפור היכולת ליצור קשר ושיח עם האחר. התכנית מותאמת לבתי ספר יסודיים של החינוך הרגיל, ונותנת מענה לתלמידים עם קשיים חברתיים.

img-fluid

שאלות נפוצות

צוות מרכז האבחונים והטיפולים מורכב ממומחים להתפתחות הילד, מאבחנות דידקטיות, פסיכולוגית, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, מטפלות באמנות ובתנועה, ועובדת סוציאלית. כל אנשי הצוות בעלי תארים אקדמיים ממוסדות מוכרים, אשר עברו את כל ההכשרות המצופות מהם, כולל הכשרות קליניות. במהלך שנות קיומה, ניצן חיפה מקפידה על עבודה עם אנשי צוות מנוסים בלבד, שלהם ראיית עולם מקצועית רחבה ומהימנה.

חלק משירותינו פועלים בהסדר עם קופות החולים, אך התנאים הללו משתנים מעת לעת. לכן, מומלץ להתייעץ עם צוות המרכז כדי לוודא שהשירות בו אתם מעוניינים אכן כלול בהסדר, ובאילו תנאים. כמו כן, ניתן להירשם לשירותי המרכז באופן פרטי ללא הפנייה, וכך ליהנות מגישה מיידית ללא המתנה.

זמני ההמתנה שלנו קצרים מהמקובל בשוק, ומושפעים ממספר הנרשמים. ניתן להירשם באופן פרטי וכך להתחיל מיידית מבלי להמתין.

מומלץ להבטיח את מקומכם בקבוצות הטיפוליות לפחות חודש אחד מראש לפני מועד הפתיחה. ישנן מיעוט של קבוצות ״רצות״, אליהן ניתן להצטרף בכל מועד במהלך השנה. לקבלת מידע על כל הקבוצות ומועדי הפתיחה, אנא פנו ישירות לצוות המרכז.

ישנה חנייה בחינם ליד המרכז וברחובות הסמוכים לאהרון צייטלין 7, קרית חיים. מיקומו של המרכז הופך אותו לנגיש במיוחד גם לבאים בתחבורה ציבורית ובמטרונית, הן מכיוון חיפה והן מכיוון הקריות.

צרו קשר

נשמח לעמוד לשירותכם