ייעוץ מקצועי להורים בניצן חיפה

הדרכה וייעוץ מקצועי להורים ולצוותי חינוך

 

 

סדנת הורים לילדים עם לקויות למידה ו\או הפרעת קשב וריכוז

לקויות למידה ו\או הפרעת קשב וריכוז לא משפיעה על הילד בלבד, אלא גם על קשריו בתוך המשפחה ומול המורה או הגננת. ההתמודדות יכולה לייצר מתחים בקרב כל בני המשפחה, מעלה שאלות ואתגרים. לשם כך מציעה ניצן חיפה סדנה ייעודית להורים לילדים עם לקויות למידה ו\או הפרעת קשב וריכוז. הסדנה מאפשרת שיתוף באווירה תומכת ולא-שיפוטית עם הורים נוספים שמכירים את האתגרים הללו מקרוב. בנוסף, מנחות הסדנה חולקות מנסיונן ועוזרות לבאר מחלוקות, משתפות בעצות שימושיות ומסבירות כיצד רצוי לנהוג מול הגננת או המורה.

 

תכני הסדנה:

הבנת הלקות ומשמעויותיה

שיתוף בהתמודדות עם קשיים רגשיים כהורים.

הזירה הביתית – דילמות והתמודדויות

הכוונה לדיאלוג אפקטיבי עם מערכת החינוך

הסדנה מיועדת להורים לילדים תלמידי בית הספר המאובחנים כבעלי לקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז (או הנמצאים בתהליך אבחוני), המבקשים להרחיב ידע, לקבל כלים והכוונה לאופן ההתמודדות היום-יומי עם ילדם ומול המערכות השונות. ישנה חשיבות גבוהה להגעת שני ההורים למפגשים.
הסדנה מתקיימת במרכז הטיפולי ניצן חיפה בקריית חיים, ונערכת אחת לשבוע למשך 12 מפגשים בני שעתיים.
פתיחת הסדנה מותנית ברישום מראש של 10-12 הורים.

 

לגננות, מורות וצוותים חינוכיים

אנו מספקים שירותים של הערכה רב-תחומית ואיתור קשיים התפתחותיים בתוך מסגרות החינוך הרגילות, מסירת מידע להורים וליווי הגננת לאורך שנת הלימודים, הפעלת קבוצות טיפוליות חוויתיות ומניעתיות רב-תחומיות בגן. הדרכה או ייעוץ לגננות ולמורות ניתנים על ידי צוות המומחים של ניצן חיפה לצורך התמודדות עם ילדים בעלי קשיים התפתחותיים בגן וקשיי למידה בכיתה ומתן אסטרטגיות למידה בכיתות חינוך מיוחד וכיתות מעורבות, המכילות תלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז.

בנוסף, המרכז הטיפולי משמש כמרכז ידע ועורך מפגשים מקצועיים לאנשי חינוך לאורך שנת הלימודים. לחצו כאן לצפייה בתכני מפגשי שנת תשע"ח »

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="uniqued94e18" accordionmenu="1281"]