טיפול רגשי לילדים בחיפה

 

טיפול רגשי לילדים במרכז הטיפולי ניצן חיפה מיועד לילדים אשר מראים קשיים בתחום הרגשי בנוסף לקשיים התפתחותיים, מוטוריים ו/או לימודיים.

הטיפול הרגשי נותן מענה על קשיי תפקוד והתנהגות, וכן קשיים חברתיים העולים במסגרות השונות בהן פועל הילד במהלך היום: מסגרות חינוכיות, חיק המשפחה, או במהלך שעות הפנאי.
קשיים רגשיים יכולים להתבטא באחד או בכמה מהתחומים הבאים: ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוכים של הילד, קושי בקבלת גבולות, מופנמות, קושי בויסות עצמי, אי-שקט, התקפי זעם, קושי בדחיית סיפוקים, קושי בקבלת סמכות ההורים וביחסים עם האחים.

הטיפול הרגשי הוא לרוב טיפול חד-שבועי, אורך כל מפגש כ-45 דקות. הטיפול הוא בדרך כלל טיפול ארוך טווח.

 

טיפול דיאדי

תפקודו של הילד ועולמו הרגשי קשורים באופן הדוק ליחסיו עם הוריו, והיחסים הם מרכיב משמעותי בהתנהגות הרגשית ובתפקוד. ההנחה הבסיסית שהתנהגות ותפקוד הילד מושפעים מאוד מאיכות היחסים בין הילד והוריו.
הגישה שנמצאה יעילה ומתאימה לטיפול בילדים בגיל זה היא טיפול "הורה – ילד" או בשמה המקצועי "טיפול דיאדי". המשמעות היא עבודה משותפת בין הילד ובין כל אחד מהוריו לסירוגין.
ילדים בגיל הגן ובכיתות הנמוכות של ביה”ס מתקשים לבטא את עצמם באופן מילולי, לכן הטיפול המתאים ביותר להם הוא באמצעות משחק, כאשר בחירת המשחקים והנושא היא של הילד בהתאם למצבו הרגשי וההתפתחותי. אמצעים אלה מספקים לו דרך לגיטימית לבטא את עולמו הפנימי, מצוקות והנושאים שמטרידים אותו.

 

משחקים אופיניים בטיפול דיאדי

– משחק דימיוני-השלכתי המשלב מגוון דמויות כמו בעלי חיים ודמויות אנושיות. המשחק משמש אמצעי לביטוי תוקפנות, תחרותיות, יחסי כוחות, קנאה, יחסים בין טוב לרע.

– משחקי קופסא שונים (למשל דמקה, מונופול, קלפים ועוד) המאפשרים התמודדות עם דחיית סיפוקים, תחרותיות ואינטרקציה (קשר,יחסים).

– עבודה עם חומרי יצירה (פלסטלינה, צבעים, הדבקות) המאפשרת ביטוי של תכנים רגשיים, הנאה מעשייה ומתוצרים .

 

מטרות שיטת הטיפול הדיאדי

הפניית תשומת לב ליחסים שבין הילד להורה. נסיון להבין טוב יותר את המניעים והרגשות שנמצאים בבסיס ההתנהגויות של הילד ואת עולמו הפנימי.
לשים במרכז את רגשותיו של הילד, להתייחס אליהם, לדבר עליהם, לעזור לילד להיות מודע לרגשותיו ולהתנהגותו.
יש תקופות שבהן על-סמך החלטה משותפת של ההורים והמטפלת, הילד נמצא בטיפול לבדו. זהו מצב דינמי שניתן לשינוי על-פי הצורך.

 

חלק משמעותי מהטיפול בילדים הוא ייעוץ להורים / הדרכת הורים.
הפגישות מתקיימות אחת למספר שבועות כפגישה טיפולית. בפגישות אלו מתייחסים לתכנים שעלו בטיפול וכן לשאלות וקשיים שההורים מעלים.

הצוות הטיפולי כולל: פסיכולוגית, מטפלת במוזיקה, מטפלת באמנות, מטפלת בתנועה ומשחק ומטפלת באמצעות בעלי חיים, בעלות ניסיון בתחום הטיפול בילדים.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

טיפול רגשי לילדים ניצן חיפה
טיפול רגשי באמצעות משחק בבובות בניצן חיפה
טיפול דיאדי, טיפול הורה-ילד ניצן חיפה
טיפול דיאדי הורה-ילד באמצעות משחק ושיתוף פעולה בניצן חיפה

[accordionmenu id="uniqued94e18" accordionmenu="1281"]