שער הכניסה אל חצר בית ההכשרה של ניצן חיפה
שער הכניסה אל חצר בית ההכשרה של ניצן חיפה

סקירה כללית וקבלה לתכנית

 

מערך הדיור הקהילתי המוגן של ניצן חיפה הוא הראשון מסוגו שהוקם בישראל. ראשיתו בשנת 1984 ביוזמת הורים לצעירים עם צרכים מיוחדים, שביקשו ליצור מסגרת תומכת עבור ילדיהם. כיום, המערך פועל תחת פיקוח אגף השיקום במשרד הרווחה.

ניצן חיפה גאה להציע איכות מגורים גבוהה וייחודית, כאשר כמעט כל חבר זוכה לחדר פרטי ומרווח, ובדירות ההכשרה חיים יחד עד שני חברים בחדר פרטי שבו שירותים ומקלחת אישיים לשימושם הבלעדי. זאת מתוך תפישת עולם הומניסטית ופורצת-דרך שפותחה בעמותה עוד בראשיתה.

 

סקירה כללית

החברה המודרנית המערבית הנה חברה הישגית, תחרותית, המדגישה את הצורך במימוש עצמי, את חופש ההחלטה האישי של כל אחד מבני המשפחה על עתידו. במציאות זו, ועם התבגרותם של נערים ונערות בעלי צרכים מיוחדים, ניצבות משפחותיהם מול דילמות קשות הקשורות בהבטחת עתידם ורווחתם.

בניסיון לענות על חלק מהדילמות, וכארגון הורים לעזרה עצמית, הקימה העמותה בשנת 1984 את מערך הדיור הקהילתי המוגן בסיועם של משרד השיכון, משרד העבודה והרווחה והקרן לפיתוח שירותים לנכים שליד המוסד לביטוח לאומי.

בעת פתיחת המערך, לא היתה קיימת בישראל מסגרת דומה, ולמעשה רבות מהפרקטיקות המקובלות היום בשיקום אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים פותחו והתבססו במערך הדיור שלנו.

 

מטרת תכנית השיקום

הגברת העצמאות, היצרנות וההשתלבות בחברה של אוכלוסיית היעד, תוך ליווי, הדרכה ופיקוח מקצועיים.

 

כיצד מתקבלים?

מועמדים פוטנציאלים פונים אל העמותה, ו/או ללשכת הרווחה המקומית ופניותיהם מועברות לוועדות ההשמה.

 

תיאור התכנית

תכנית ההכשרה מבוצעת בשלבים ומלווה על ידי צוות רב-מקצועי הכולל פסיכיאטר המשמש כמטפל אישי ויועץ לצוות, עובדים סוציאליים, מדריכי שיקום, מדריכי לילה, מדריכים חברתיים ומנהל מערך הדיור.

מועמד המתקבל לתכנית משולב בדירת ההכשרה. בתום תקופת ההכשרה, יוצאים החברים אל דירות הלוויין. חברים שעברו את שלב דירת ההכשרה ויצאו ללוויינות, אך גילו צורך לתשומות טיפוליות מוגברות, עוברים לגור בדירות הטיפוליות.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="unique7cce533" accordionmenu="1048"]