ייעוץ ותמיכה להורים לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז

ייעוץ ותמיכה להורים

 

ניצן חיפה מציעה כמה שירותי ייעוץ ותמיכה להורים לילדים בעלי לקויות למידה ו\או הפרעת קשב וריכוז. ההתמודדות עם הקושי של הילד מייצרת מתחים רבים בסביבה המשפחתית וכן מציבה אתגרים להורים בהתנהלות מול החברה, בית הספר, הביטוח הלאומי וכיו"ב. ניצן חיפה שמחה להציע ליווי והדרכה במסגרת פרטנית וקבוצתית.

 

ייעוץ להורים, מיצוי זכויות והדרכה

הורים רבים לילדים עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב מתקשים לעיתים להבין את לקויות הלמידה של ילדיהם ומשמעותן. חלקם אינם תמיד מודעים או מבינים מה הן הזכויות וההתאמות המגיעות לילדיהם בבית הספר ואף בביטוח הלאומי, ומתקשים ליצור לבדם דיאלוג עם מערכת החינוך והרשויות ללא גורם מתווך ומגשר.

הורים אחרים, עומדים לעיתים לבדם, מול ההחלטה ביחס למסגרת החינוכית המתאימה ביותר לילדיהם.

אנו בניצן חיפה מבקשים לסייע להורים אלה הזקוקים ליד מכוונת, לאוזן קשבת ולתמיכה בעזרת יועצים חינוכיים, בעלי ידע רחב וניסיון של שנים במערכת החינוך.

במסגרת התהליך, נפגשים היועצים עם ההורים וילדיהם, מבינים את הקשיים עימם ההורים מתמודדים, תומכים ומסייעים להם בהבנת זכויותיהם וביצירת קשר אפקטיבי עם הצוות החינוכי בבית הספר. תהליך הליווי נמשך כשלושה חודשים, במהלכו ירכשו ההורים כלים אשר יסייעו להם בהמשך דרכם.

 

סדנאות הורים לילדים עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז

הסדנה פותחה עבור הורים לילדים עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז, מתוך הבנה כי הצטרפות לקבוצת תמיכה מסוג זה תוכל לסייע להם בהתמודדות עם בלבול, חוסר אונים וחוסר ידע. כמו כן, הקבוצה מהווה מסגרת לקבלת תמיכה והעצמה, במטרה להשפיע בצורה חיובית על מערכת היחסים בין ההורים לילדיהם.

קבוצת ההורים אותה אנו מציעים הינה בראש ובראשונה קבוצת תמיכה. ההתמודדות כהורה לילד עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז הינה פעמים רבות מייגעת, מעייפת ומתסכלת. הקבוצה מאפשרת מפגש בין הורים עם קשיים דומים, כשמתוך המפגש הזה, בליווי אנשי המקצוע, ההורים מתחזקים, רוכשים ידע רב אודות לקויות הלמידה של ילדם, מבינים את האבחון של הילד לעומקו, ועומדים על המשמעות של לקויות למידה אלה והשלכותיהן.

על בסיס תובנות אלו ממשיכה הסדנה ועוסקת בשתי זירות מרכזיות – הבית ומערכת החינוך. מבחינת ההתמודדות בבית, הסדנה מנסה לסייע להורים ליצור דיאלוג אפקטיבי יותר עם הילדים ועוסקת בסוגיות כמו הכנת שיעורי הבית והלמידה.

לגבי מערכת החינוך, ההורים לומדים על זכויות התלמידים, הפונקציות המרכזיות שיכולות לסייע להם, המנגנונים הקיימים בהקשר של ילדים עם לקויות למידה (מתי”א, ועדות השמה…) ובעיקר כיצד לנהל דיאלוג אפקטיבי עם ביה"ס במציאות הנתונה. כיצד ניתן לרתום את ביה"ס לטובת הילד, וכיצד ניתן לסייע לו להשתלב מאחר שזו המציאות בה עליו לתפקד.

חשוב להוסיף ולציין כי עצם העלאת הנושאים השונים למודעות, הדיון בהם ותגובות חברי הקבוצה והמנחים מקדמים את ההורים לקראת גיבוש הדרך האישית שלהם, כאשר אחת ממטרות הסדנה היא לסייע להם במציאת הדרך המתאימה עבורם ועבור ילדם.

סדנאות ההורים מונחות על ידי שני אנשי מקצוע: מומחית ללקויות למידה ומנחת קבוצות מוסמכת.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="unique8f4682" accordionmenu="968"]