אבחון BRC לאיתור הפרעת קשב וריכוז

 

האם הבחנתם אצלכם או אצל ילדכם בקושי בביצוע משימה לאורך זמן? קושי בוויסות עצמי ולמידה מטעויות? קושי בתכנון וארגון? קושי בהשלמת משימות? אימפולסיביות ותנועתיות יתר (היפראקטיביות)?

תשובות חיוביות לחלק משאלות אלה או לכולן מעלות חשד להפרעת קשב וריכוז, דבר המצריך בדיקה מעמיקה. עמותת ניצן חיפה מציעה אבחון ממוחשב המהווה כלי עזר חשוב ומשמעותי בקבלת תמונת מצב מקיפה ומדויקת של הילד או הבוגר.

 

מהו אבחון BRC?

מערכת ה-BRC הינה מערכת ממוחשבת המופעלת באמצעות מסך מגע ומספקת אבחון מקיף ומדויק, אובייקטיבי ומהימן של התפקודים הקוגניטיביים. מטרת האבחון הינה להרחיב ולהעמיק את המידע אשר בידי הקלינאי (נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי ילדים, פסיכולוגים) לגבי הכוחות והקשיים של הנבדק, ולתמוך משמעותית בקבלת החלטות לגבי אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז ולקויות הלמידה.

 

בין התפקודים הנבדקים:
תפקוד סנסו-מוטורי
זמן תגובה
הערכת זמן
זיכרון מילולי (זיהוי ושליפה)
זיכרון מיידי וזיכרון לטווח ארוך
זיכרון ויזואלי מרחבי
קשב מתמשך
הסטת קשב
יכולת הבחנה בין מסיחים ומטרה
תפקודים ניהוליים
יכולת ויסות עצמי ולמידה מטעויות
יכולת תכנון וארגון

 

דוחות BRC

דוחות אלה מסייעים באבחנה מדויקת ומקיפה של הפרעת הקשב על מרכיביה השונים במסגרת הפרופיל הקוגניטיבי הספציפי של הנבדק. הם מספקים מידע לגבי רמת החומרה של הפרעת הקשב אצל הנבדק ומסייעים בהחלטות אבחוניות וטיפוליות.

בנוסף, הם מאפשרים מיקוד הטיפול ובחינת האפשרויות הטיפוליות באופן שיענו על צרכי הנבדק בצורה אופטימאלית, מספקים ראיות ספציפיות על אפקטיביות הטיפול, ומסייעים למטופל ובני משפחתו להבין החלטות טיפוליות ומגבירים את שיתוף הפעולה.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="unique8f4682" accordionmenu="968"]