Depressed man talking to therapist while she taking notes.

לפני שהופכים את השולחן (בעבודה!):

טיפול רגשי וייעוץ למבוגרים עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז בשוק העבודה

 

רבים מאיתנו מקשרים את המונחים “לקויות למידה” ו”הפרעת קשב וריכוז” לילדים בגילאי בית הספר ומניחים כי השפעת הלקות או ההפרעה באה לידי ביטוי בצורה המשמעותית ביותר בתוך מערכת הלמידה הפורמאלית. יחד עם זאת, גם ילדי בית הספר מתבגרים ויוצאים אל שוק העבודה, שם הם נתקלים באתגרים דומים לאלה שהתמודדו עימם בכיתה.

יתרה מזאת, מבוגרים רבים שלא אובחנו כילדים מחפשים אחר יד מכוונת מרגע כניסתם לשוק העבודה, מתוך הבנה שברצונם למצות את יכולותיהם, להפוך לנכס עבור המעסיק וללמוד כיצד להפוך את המצב הנתון ליתרון גדול.

 

בחן את עצמך:

– האם אתם מתקשים להתארגן בבוקר ולהגיע לעבודה בזמן?

– האם אתם מתקשים להשלים משימות ולעמוד ביעדים?

– האם אתם מתעכבים בביצוע משימות קטנות וזניחות במשך שעות רבות?

– האם איבדתם דבר-מה חשוב, כמו טלפון נייד או מפתחות, תחת ערימות של ניירת?

– האם אתם יצירתיים מאוד, ונהנים להכיר ולשוחח עם אנשים חדשים?

 

לכולנו יש ימים פחות טובים בעבודה, אך המפתח לזיהוי הפרעת קשב וריכוז או לקות למידה הוא בהתמשכות רציפה של הסימנים, לאורך זמן ובאופן קבוע, ללא תלות במשרה או בגיל שלכם. אם אתם מוצאים שעניתם “כן” על רוב התשובות, יתכן שיש לכם הפרעת קשב וריכוז. ניצן חיפה יכולה לעזור!

 

איך משפיעות לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז על מבוגרים?

בשנים האחרונות מצטבר ידע רב בנושא השפעת לקויות הלמידה והפרעת הקשב והריכוז על מבוגרים. מחקרים מצאו שעובדים עם הפרעת קשב וריכוז הרוויחו בממוצע 15,000 ש”ח פחות מעמיתיהם, וזאת משום הקושי להשתלב בשוק העבודה באופן משמעותי, תוך מיצוי הכישורים וההשכלה לאורך זמן. קשרים זוגיים ויחסים בינאישיים במקום העבודה גם הם עלולים להיפגע בשל הקושי לתמרן בין יצרנות, קביעת סדר עדיפויות, ניהול זמנים ועבודה בצוות. כתוצאה מכל אלה, עובדים עם לקויות למידה והפרעת קשב מתמודדים עם תסכול, תחושות ערך עצמי נמוך ודימוי ירוד.

 

הופכים את הגישה ולא את שולחן העבודה

ישנם כמה צעדים מעשיים שניתן לנקוט כדי לשנות את חווית העבודה ולהפוך לנכס ממשי עבור המעסיק שלכם. צעדים אלה הינם בגדר המלצה בלבד ותלויים בהתאמתם אליכם ואל מקום העבודה שלכם:

– הפחיתו הסחות דעת – כוונו את שולחן העבודה שלכם אל הקיר והיעזרו באוזניות מפחיתות-רעשים כדי לשמור על מיקוד. תלו שלט “נא לא להפריע” מחוץ לדלת או בקשו מהמזכירה שלא תעביר אליכם שיחות בזמנים קריטיים. אל תחששו לבקש לעבוד בחדר הישיבות או בחדר פנוי אחר כדי להגדיל את התפוקה שלכם.

– הגיעו מוקדם – רבים מוצאים שקל להם יותר להתרכז בשעות הבוקר המוקדמות, לפני שהמשרד מתמלא בהמולת היום. לחלופין, יתכן שתעדיפו להגיע דווקא מאוחר ולהישאר בשעות לאחר שהמשרד מתרוקן. מצאו את הנוסחא שעובדת עבורכם.

– היעזרו באחרים לשמירה על יעדים – הגדירו יחד עם עמית לעבודה את היעדים שלכם, ואת הזמנים שאתם חושבים שתוכלו לעמוד בהם, ובקשו ממנו לבדוק מדי פעם מה מצבכם וכמה התקדמתם. בניית לוח זמנים מסודר בסיוע חבר תעזור להרגיל אתכם לעמידה ביעדים.

– הגיעו לפגישות בזמן – במקום להתמקד בשעת ההגעה לפגישה, מקדו את מאמציכם בעזיבת הבית או המשרד במועד שקבעתם לעצמכם ושיאפשר לכם להגיע בזמן.

– אם אובחנתם בעבר ואתם מטופלים בתרופות, ודאו כי פרקי הזמן להשפעת התרופות חופפים לזמנים בהם עליכם לעבוד.

 

ניצן חיפה מציעה טיפול רגשי למבוגרים עם לקויות למידה והפרעת קשב

לעתים לא די בתמרון סביבת העבודה, ויש צורך ביצירת סביבה תומכת ומשמעותית שתסייע לבאר, להסביר ולחזק את תחושת העצמיות במקום העבודה. בניצן חיפה מבוגרים עם לקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז מקבלים טיפול ותמיכה רגשית על ידי פסיכולוגית מומחית בתחום. בעזרת ליווי והנחייה נכונים, תוכלו להגיע להבנה ולזיהוי של תסמינים מעברכם שיכולים להסביר את תחושת חוסר ההצלחה והמימוש העצמי בתחומים שונים, לא רק בשוק העבודה. כך ניתן להתחיל לעבד, להפריד ולהתמודד עם התחומים שמקבעים אתכם, כדי שתוכלו לחוות התקדמות, הצלחה וסיפוק.

 

למי זה מתאים?

– מבוגרים אשר אובחנו בעבר עם הפרעת קשב וריכוז, או המזהים את הקשיים אצלם בעקבות טיפול בילדיהם עם אותה הפרעה.

– סטודנטים המתקשים בלימודיהם, על רקע של הפרעת קשב וריכוז ו/או לקויות למידה שונות.

– אנשים “מתפקדים” אשר מעוניינים לשפר את תפקודם ולהתמודד רגשית עם תוצאות הקשיים שחוו בעבר.

 

סוגי טיפולים:

– טיפולים פרטניים, קצרי מועד בעיקר.

– טיפולים בקבוצה.

– שילוב לפי הצורך באימון אישי לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="unique8f4682" accordionmenu="968"]