אבחון וטיפול למבוגרים

אבחון ושירותים תומכים למבוגרים

 

לעולם לא מאוחר מכדי להתמודד עם הפרעת קשב וריכוז וליצור שינוי לטובה.

עמותת ניצן חיפה מציעה אבחון ושירותים תומכים למבוגרים אשר לא אובחנו בלקויות למידה ו\או בהפרעת קשב וריכוז בעבר. אם אתם חשים בחסמים שמונעים מכם את הגשמת הפוטנציאל האישי והמקצועי, ומעוניינים לקבל כלים שיעזרו לכם להתמודד עם ההשלכות של לקויות הלמידה והפרעת הקשב והריכוז, אנו עומדים לרשותכם! גם אם במשך שנים האמנתם שאי אפשר להתקדם, הרי בידיכם האפשרות לשנות את המצב ולהתקדם למיצוי כישוריכם.

אנו נעזור לכם להסיר את החסמים הרגשיים ולהתמודד עם קשיים אותם ניתן לעקוף ולשנות.

 

למה זה קורה?

מבוגרים רבים מעולם לא אובחנו עם הפרעת קשב וריכוז בשל היעדר מודעות לתופעה. למעשה, דורות שלמים סבלו משנים רבות של תסכול, תפקוד שאינו מיטבי ותחושת אשם עקב חוסר מודעות ואי הבנת התחום.

חלקם מגלים כי הם בעלי הפרעה מסוג זה רק לאחר שילדיהם מאובחנים והם מזהים את הסימפטומים המוכרים להם מאז ימי ילדותם. אחרים מזהים את קשייהם לאור עליית המודעות לנושא ודרכי הטיפול בו.

רבים מהם למדו במהלך הזמן להסוות את הפרעת הקשב והריכוז או לחיות איתה, תוך אינספור מאמצים ופשרות. רבים אינם מבינים מה חוסם אותם בדרך להתקדם בלימודים, בעבודה או בחיים האישיים. לתחושתם הם אינם ממצים באמת את יכולותיהם ואינם מבינים מדוע, מה שיכול ליצור תסכול, תחושת בלבול ומצוקה.

 

מדוע כדאי לאבחן גם בגיל מבוגר?

״אנשים המאובחנים ומקבלים כלים להתמודדות עם הפרעה זו משולים לאדם המרכיב משקפיים לראשונה, כאשר הצליח לכאורה להסתדר עד עכשיו בלעדיהם, אך מרגע שהרכיב אותם, הבין עד כמה ראה את העולם באופן לא ברור ולא מפוקס ועד כמה הוא זקוק לכלי העזר שיאפשר ראייה טובה.״  אומרת פטריסיה אנוצ׳ניק, פסיכולוגית חינוכית מומחית הפועלת בניצן חיפה ומתמחה בטיפול רגשי במבוגרים שאובחנו עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז.

 

הפרעת קשב וריכוז עשויה לפגוע באיכות החיים אם לא מטפלים בה או מתמודדים איתה: ״חשוב לאבחן, גם אם בגיל מאוחר, על מנת לטפל בקשיים וללמוד לעקוף אותם. חלק מהורי הילדים שעברו אבחונים בעמותת ניצן חיפה הבינו כי גם הם למעשה בעלי אותה הפרעת קשב וריכוז כמו ילדיהם ואך טבעי הוא הדבר מאחר ומדובר בתופעה גנטית."

פטריסיה מספרת כי: ״הורים מצאו זאת כהזדמנות לטפל בקשייהם ובכך לגשר על פער של שנים מתקופה בה לא הייתה מודעות מספקת לנושא. אנשים מבוגרים, שחיברו בין החסמים שהם חשים להבנה ברורה שהדברים קשורים ללקויות למידה או הפרעת קשב וריכוז – חשו רווחה גדולה בידיעה שהדברים ניתנים לטיפול ואינם בגדר עובדה שאי אפשר להתגבר עליה או להקל עליה.

לעולם לא מאוחר להתמודד ולגבור על החסמים המונעים מאנשים מבוגרים לפרוץ קדימה!

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

[accordionmenu id="unique8f4682" accordionmenu="968"]