ניצן חיפה יונייטד: חלוצי התרפיה בכדורגל

 

קהילת הצרכים המיוחדים מגוונת כמו הפרטים שמרכיבים אותה. מונח המטריה “צרכים מיוחדים” מאגד בתוכו טווח רחב של לקויות למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד, ביצועים קוגניטיבים ונכויות פיזיות, שכולם יכולים ליצור קשיים חברתיים ורגשיים עבור האינדיבידואל. מצב זה מציב אתגר ייחודי בפני מטפלים, מדריכי שיקום ותרפיסטים, בחיפושם אחר הגישה האופטימאלית לשיקום הפרט.

 

החיפוש הזה מגולם היטב במאמציה של עמותת ניצן חיפה, עמותת הורים שנוסדה בשנת 1984. עמותת ניצן חיפה מבקשת לתמוך, לשקם ולטפח חיי חברה ותרבות עשירים בקרב מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. כיום, העמותה מפעילה מועדון חברתי פעיל ופופולארי, היחיד מסוגו בצפון הארץ, שמשרת למעלה מ-200 מבוגרים מדי יום, ובו חוגים, סדנאות מקצועיות, טיולים, אירועי שיא ונופשים. חברי העמותה זוכים לכישורים חיוניים לחייהם ונהנים מלו”ז חברתי פעיל, הכולל גם את פעילותה של קבוצת הכדורגל, ניצן חיפה יונייטד.

 

יונייטד על המגרש, מגובשים גם בחיים

ניצן חיפה יונייטד היא קבוצת כדורגל מזן שונה. הקבוצה הוקמה במרץ 2015 כחלק מפעילות המועדון החברתי. מטרת הקבוצה היא בניית מושג העבודה בצוות, שיתוף פעולה וערבות הדדית. הקבוצה מתכנסת לאימון מדי שבוע, ותחת ניצוחה של המאמנת רונה סלם טובת השחקנים ובטיחותם היא עדיפות עליונה. רונה מנחילה בהם את הרעיון כי כדורגל, כמו החיים, הוא משחק של שיתוף פעולה. אין גיבורים יחידים, כולם מנצחים יחד. היא מדגישה את חשיבות המשחק ההוגן וההגון, שיתוף אחרים ומסירת הכדורגל בין כל המשתתפים, תוך כדי עידודם ובניית הדימוי העצמי שלהם.

 

רונה סלם, מאמנת קבוצת ניצן חיפה יונייטד, היא בעלת תפקיד מפתח בעמותת ניצן חיפה. היא ליוותה והכשירה באופן אישי עשרות מחברי העמותה כמדריכת שיקום ואם בית, והיתה עדה לפריחתם. היא מביאה את כל נסיונה ותשוקתה אל עשייתה במגרש הכדורגל, מחויבת ומסורה מאוד לשחקנים, ורואה בהצלחתם גם את הצלחתה האישית.

 

הופכים את הקושי הפרטי למאמץ קבוצתי מנצח

חזונה של ניצן חיפה, שמושתת על התאמת הפתרון המיטבי לכל אחד ואחד מהנעזרים בשירותינו, משתקף היטב על המגרש: אניה, קפטנית הקבוצה, זכתה לתפקידה בהליך הצבעה דמוקרטי, ולפיכך הינה קשובה מאוד לצרכים ולכשרונות של חבריה לקבוצה, וקובעת החלטות בהתאם. מאור, השוער המצליח, רתם את הקשרים האמיצים שיצר והמיקוד שאיפשר לו האימון כדי לאזן את האפילפסיה ממנה הוא סובל. יאיר, בעל אישיות פאסיבית ושקטה בדרך כלל, נהפך לשחקן זריז, מחויך, צועק ושמח במדי הקבוצה.

תרפיה בכדורגל מחברת בין אנשים והסיפורים הייחודיים שלהם, בין אתגריהם והצלחותיהם, בין אכזבותיהם ונצחונותיהם, הן כאינדיבידואלים והן כחברי קבוצה. הם לוקחים חלק בפעילות ספורטיבית מאתגרת ומפתחת, מכירים שחקנים מקבוצות כדורגל אחרות בטורנירים, ומעל לכל אלה זוכים לחוויה של הצלחה, שחשובה כל כך לבניית הביטחון העצמי שלהם.

 

ניצן חיפה יונייטד מחפשת גם אתכם!

אנו נכלמים ושמחים על הצלחת הקבוצה שלנו, ההיענות לה זכתה והביקוש שלה בקרב מצטרפים חדשים. זוהי עדות נוספת להפתעות הברוכות שמתגלות כאשר רותמים אוזן קשבת ועין פקוחה לזיהוי בקשות ודרישות בקרב אוכלוסיית המבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים, ומקנים להם את המשאבים להשתקם, להתקרב ולפרוח בכוחות עצמם.

לפרטים ולהצטרפות לקבוצה, צרו קשר עם רונה סלם 0504207888

חברי ניצן חיפה יונייטד עם המאמנת בטורניר
ניצן חיפה יונייטד

[accordionmenu id="uniquea9b7b78" accordionmenu="1000"]