דף פעילות חודשי לדוגמא
דף פעילות חודשי לדוגמא

חוגי המועדון

 

המועדון החברתי של עמותת ניצן חיפה מציע שלל חוגים וקבוצות לבני נוער ובוגרים בעלי לקויות למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד. החוגים משתנים מעת לעת ועל כן מומלץ להתעדכן. לפניכם מספר דוגמאות לחוגים הפועלים במועדון:

 

משחק החיים

חוג כישורי חיים בשילוב דרמה למתבגרים עם צרכים מיוחדים בגיל התיכון. זהו פורמט מיוחד שפותח על ידי צוות ניצן חיפה להקניית כישורי חיים דרך חווית המשחק, וההתנסות המעשית. בפעילות נעשה שימוש בכלי דרמה ומשחק להדמיית מצבים והתמודדויות מחיי היום, והתנסויות ממשיות. הקניית כישורי חיים וחינוך לעצמאות: איך נוסעים באוטובוס? איך בוחרים בגדים? איך משתמשים במחשב?
בקבוצה עובדים על פיתוח כישורים חברתיים, על עצמאות, על פיתוח תחומי עניין אישיים ותחביבים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לדילמות העולות בגיל ההתבגרות.

 

חוג בישול

חוג בישול לכל קבוצות הגיל (מתבגרים ומבוגרים). מתקיים בקבוצות קטנות (עד 5 חברים בקבוצה). בכל שבוע לומדים החברים בקבוצה מתכון חדש, עבודה עם כלי מטבח ושיתוף פעולה בין המבשלים. התוצרים מוגשים לכל שאר חברי המועדון לטעימות. בחוג נעשית עבודה על פיתוח יכולת מוטורית, שכלית וחברתית, תכנון, ריכוז, הקשבה, ביצוע, תזונה נכונה, גיבוש חברתי ועבודה בקבוצה.

 

חוג כדורגל "ניצן חיפה יונייטד"

חוג הכדורגל נערך מדי שבוע בליווי מאמנת בוגרת וינגייט. בחוג שמים דגש על מיומנות ספורטיבית, דינמיקה קבוצתית וכושר גופני. הקבוצה יוצאת לטורנירים ולימי גיבוש. קראו עוד על ניצן חיפה יונייטד »

 

חוג אמנות

לכל קבוצות הגיל, מתקיים בקבוצה של 10-12 חברים. בכל שבוע עובדים חברי הקבוצה על משימות אומנותיות חדשות או מתמשכות, כל חבר על פי הקצב שלו. בקבוצה נעשית עבודה על פיתוח מוטוריקה עדינה ויכולות מוטריות בכלל, תכנון, ריכוז, ביצוע, עבודה בקבוצה. מידי שנה מוצגות עבודות החוג לציבור הרחב.

 

חוג כתיבה יוצרת

בחוג מפתחים החברים את היכולת היצירתית ואת הדמיון. הקבוצה כותבת סיפורים אישים ומשותפים על פי נושאים המובאים מידי שבוע: פרוזה, שירה, ממואר, מחזה ועוד. בסוף תקופה מופק ספר עם הסיפורים של חברי החוג.

 

חוג תיאטרון

בקבוצת התיאטרון של ניצן חיפה לומדים לעמוד על במה, להופיע מול קהל, משפרים את הבטחון העצמי ומחזקים את יכולות הביטוי. בקבוצה עובדים מידי שבוע על מיומניות משחק מול קהל. מדי שנה עולה הפקה מקורית של חברי הקבוצה בפני מאות צופים.

 

מקהלת ניצן חיפה

קבוצה גדולה של חברים ששרה ומנגנת ביחד.  בכל שבוע נבחר יוצר המזוהה עם שירים שונים. אנחנו לומדים על היוצר, מספרים את סיפור חייו ושרים את שיריו. בקבוצה נעשית עבודה על תיאום בין חברי הקבוצה, עבודה קבוצתית וריכוז. חברי המקהלה מופיעים בטקסי העמותה ובמופע הסיום של קבוצת התיאטרון.

 

חוג עיתון "עיתוניצן"

קבוצת מערכת העיתון שלנו מפיקה מידי שנה 3 גיליונות עיתון בשיתוף עם "ידיעות תיכון". בעיתון כתבות, מאמרי דעה, ראיונות, תמונות ופינות של חברי המערכת. החברים מספרים על פעילויות שונות במועדון בהן לקחו חלק, על נושאים אקטואליים המעניינים אותם ועל תחביבים שונים. העיתון יוצא הן בפורמט מודפס והן בפורמט דיגיטלי להדפסה רחבה.

 

חוג אנגלית

חוג ללימוד השפה האנגלית בדרך חווייתית. בחוג לומדים להשתמש בשפה בהקשר של חיי היומיום. החברים מרחיבים את אוצר המילים ולומדים שימוש נכון בשפה.

 

חוג מחשבים

במועדון חדר מחשבים, בו ניתן לגלוש ברשת האינטרנט, ללמוד יישומי מחשב (וורד, אקסל, פאואר-פוינט), ולבצע משימות מחשב בסיסיות. חברי החוג וחברי המועדון שייכים לקבוצת המועדון בפייסבוק, לומדים שימוש נכון בקבוצות ברשת ושימוש בטוח באינטרנט.

 

חוג ספורט

חוג העוסק בשמירה על כושר גופנית ובחשיבות הפעילות הגופנית בחיי היומיום. מעבר לעיסוק הגופני, בחוג עוסקים גם בתזונה נכונה ובבחירות בריאות בחיי היומיום.

 

חוג מוזיקה

בחוג שרים ומנגנים על כלים שונים. החברים בקבוצה מתנסים מידי שבוע בנגינה על כלים שונים, לומדים לבנות כלי נגינה מאביזרים ביתיים, לומדים מקצבים וצלילים.

 

חוג אקטואליה

בחוג משוחחים על הנושאים האקטואליים והבוערים שמעסיקים אותנו. בחוג קוראים חברי החוג מתוך העיתונות, בוחרים כתבות המעניינות אותם ומביעים את דעותיהם.

 

פנו אלינו עכשיו לתיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם! צרו עמנו קשר עכשיו »

טיול בנוסח "הישרדות"
כמה מגביעי נבחרת הכדורגל
כמה מגביעי נבחרת הכדורגל
הפקת תיאטרון
הפקת תיאטרון
בילוי "סתלבט" בחוף הים
בילוי "סתלבט" בחוף הים
סדנת צילום
סדנת צילום
חוג גינון
חוג גינון
חוגים במועדון
חוגים במועדון

[accordionmenu id="uniquea9b7b78" accordionmenu="1000"]